Mourinho slavi Ibrahimovića i novi trofej!

Unitedu Liga kup

Zahvaljujući Zlatanu Ibrahimoviću Manchester United je s 3:2 pobijedio Southampton i stigao do trofeja Liga kupa. United je žestoko krenuo u finale, pa je već u četvrtoj minuti Pogba zaprijetio golu Frostera. Deseta minuta kasnije Redmond je šutirao, pucao je pored gola Manchestera. United je stigao do prednosti u 19. minuti, kada je švedski napadač Zlatan Ibrahimović postigao eurogol iz slobodnog udarca. Uslijedio je period igre u kojem je Southampton dominirao, a nakon toga – United pogađa. Jesse Lingard je u 38. minuti pogodio za novu radost izabranika Josea Mourinha. Sveci se vraćaju u završnici pvog dijela, a pogodio je novajlija Manolo Gabbiadini. Na otvaranju dugog dijela Gabbiadini je postigao pogodak i stvari su se vratile na početak. Iako je United bio favorit, Southampton je bio bliže pobjedi u posljednjih pola sata, više je napadao. U sjajnom meču na Wembleyju United je izvukao Ibrahimović, koji u 87. minuti zabija za veliko slavlje Crvenih vragova. Mourinhov United je tako stigao do važnog trofeja, a prije svega zahvaljujući veteranu Ibrahimoviću. Za Crvene vragove ovo je ujedno peti trofej Liga kupa.

Izvor:sportsport.ba