Senzacija na Riazoru: Deportivo nanio Barceloni treći poraz u sezoni

Katalonci su u prvom poluvremenu imali totalnu dominaciju u posjedu lopte, ali je domaća ekipa došla u vodstvo pet minuta prije odlaska na odmor.

Joselu je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi došao do odbijene lopte koju potom zakucava u gol.

Već u prvoj minuti nastavka Barcelona je izjednačila. Do Luisa Suareza je dospjela odbijena lopta koju šalje u mrežu za 1:1.

Denis Suarez je u 64. minuti mogao kreirati preokret, ali je njegovu bombu odbranio golman Lux.

Joselu je petnaest minuta prije kraja imao veliku šansu za domaće, ali je Ter Stegen odbio loptu u korner.

Ipak, iz drugog pokušaja Deportivo ponovo dolazi do vodstva. Bergantinos je na bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, postavio glavu i skrenuo loptu u gol za 2:1.

Deset minuta prije kraja Suarez je primio odličan pas, ali je katastrofalno pucao s peterca pa do promjene rezultat nije došlo.

Deportivo je s nova tri boda prestigao Malagu i Leganes te je sada na 15. mjestu La Lige. Barcelona je ostala na liderskoj poziciji s bodom prednosti u odnosu na Real Madrid, ali i dvije utakmice više.