Hodžić nemilosrdno ‘trpa’, nova dva pogotka za našeg Zmaja (VIDEO)

Hodžić nemilosrdno 'trpa', nova dva pogotka za našeg Zmaja (VIDEO)

U utakmici 25. kola Prve HNL, Dinamo je na gostovanju pobijedio Istru 1961 sa 3-0 smanjivši zaostatak za vodećom Rijekom na bod zaostatka, ali Rijeka ima i utakmicu manje.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Armin Hodžić (52, 90+2), a pogodak za ‘Modre’ postigao je i Hillel El Arbi Soudani (18).

Hodžić je tako stigao do brojke od deset golova ove sezone, pri čemu je čak osam zabio u proljetnom dijelu.

Dinamo je poveo u 18. minuti nakon kontre koju je golom zaključio Hillel El Arbi Soudanija. Moro je odlično asistirao Sudaniju koji se oslobodio čuvara te iskosa sa 15 metara pogodio suprotni ugao. ‘Modri’ su u prvom poluvremenu imali još dvije prilike, dok je Istra samo jednom pucala prema golu, i to neprecizno.

Dinamo je u 52. minuti zabio i drugi gol, a strijelac je bio Armin Hodžić udarcem s ruba kaznenog prostora. Odličnu predstavu Hodžić je zaključio svojim drugim golom na utakmici u sudijskoj nadoknadi.