Liga prvaka: Kneževi slomili Milionere u Dortmundu i došli nadomak polufinala

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka igranoj večeras u Dortmundu na Signal Iduna Parku Monaco je slavio protiv domaće Borussije rezultatom 3:2 i tako došao na korak do plasmana u polufinale najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Podsjećamo, ovaj susret je trebao biti odigran sinoć, ali je odgođen zbog bombaškog napada na autobus u kojem su se nalazili igrači Borussije, a povrede je zadobio defanzivac Marc Bartra.

U današnjem susretu susret je počeo odlično za Monaco, jer je već u 17. minuti sviran penal za Kneževe. Ipak Fabinho je promašio cijeli gol.

Svega dvije minute kasnije Mbappe je doveo Monaco u vodstvo od 1:0, ali čini se iz očiglednog ofsajda.

Kneževi su došli do drugog gola na utakmici u 35. minuti kada je Bender pogodio vlastitu mrežu za tada 2:0.

U drugom poluvremenu Borussija je smanjila prednost Monaca preko Dembela u 57. minuti.

U jeku napada domaćih, Monaco dolazi do trećeg gola kada je opet Mbappe nakon greške odbrane Borussije rutinski pogodio za 3:1. Igrala se 79. minuta.

Ipak dramu u susret donosi Kagawa koji u 85. minuti postiže drugi gol za Borussiju, a kasnije se ispostavilo i posljednji na utakmici.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i ostalo je 3:2 za Monaco, koji je tako došao nadomak plasmana u polufinale Lige prvaka.

Revanš susret se igra za šest dana u Monacu.

VEZANI TEKST >>> Liga prvaka: Monaco slavio u Dortmundu (FOTO i VIDEO)