Liga prvaka: Rapsodija Stare dame protiv Monaca, Buffon savladan nakon 700 minuta

Stara dama je nakon dvije godine ponovo u finalu Lige prvaka nakon večerašnje pobjede protiv Monaca rezultatom 2:1 i sa ukupnih 4:1 otišao u Cardiff.

Strijelci za Juve bili su Mandžukić i Dani Alves, a za Monaco je zabio Mbappe.

Kraj utakmice u Torinu.

90’ Igra se sudijska nadoknada.

85’ Finiš je utakmice u Torinu. Juve sigurnom igrom ide ka finalu.

80’ Gosti se ne predaju u ovoj utakmici. Moutinho je šutirao sa nekih 20-ak metara, ali lopta je otišla preko gola.

69’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Savladan je Buffon nakon skoro 700 minuta u nokaut fazi. Strijelac je bio mladi Mbappe. Sjajno je pogodio mladić za kojim vlada prava pomama. Sada je 2:1 za Juve.

67’ Kakva šansa za Monaco, ali još jednom Buffon brani zicer Mbappeu. Kakav majstor.

57’ Udarac Higuaina, ali lopta odlazi preko gola.

55’ Prva opasna situacija pred golom Monaca, ali udarac Cuadrada izblokirao je Jemerson.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena na Juventus Areni. Juve vodi 2:0 sasvim zasluženo i već se sada može reći kako su se izabranici Massimiliana Allegrija plasirali u veliko finale.

Strijelci za Juve bili su Mario Mandžukić i Dani Alves.

45’ Kraj prvog poluvremena. Juve vodi 2:0.

45’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Kakva golčina Danija Alvesa. Pjanić je izveo korner, a na odbijenu loptu iz prve je naletio iskusni defanzivac koji pogađa fenomenalno.

44’ Prvo ime utakmice je sigurno Danijel Subašić. Sada je skinuo zicer Dybali koji je izašao sam na njega. Kakva šansa za Juve.

43’ Dobra prilika i za Monaco. Ponovo je u glavnoj ulozi bio mladi Mbappe, ali njegov šut odlazi preko gola.

37’ Nova dobra šansa za Juve u kojoj je bio Higuain, ali ponovo njegov udarac brani Subašić.

33’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vodi Juventus zasluženo 1:0, a strijelac je Mario Mandžukić. Sjajno je centrirao Dani Alves, Mandžukić šutirao glavom, Subašić odbranio, ali na odbijenu loptu naletio je ponovo hrvatski napadač i zakucava loptu u mrežu. Drugi gol za Mandžukića u ovoj sezoni Lige prvaka.

25’ Stopostotna prilika za Juve. Sjajno je asistirao Higuain za Mandžukića, koji izlazi sam pred Subašića, ali ponovo reprezentativni golman Hrvatske fenomenalno brani.

22’ Prva velika šansa na utakmici za Juve. Higuain je izašao sam na Subašića, ali sa gol linije izbacuje Mendy.

20’ Bez prevelikih uzbuđenja u ovim trenucima na utakmici između Juventusa i Monaca. I dalje je 0:0.

10’ Trener Juventusa Allegri primoran je izvršiti prvu izmjenu u ranoj fazi utakmice. Zbog povrede Khedira neće moći nastaviti, a zamijenit će ga iskusni Marchisio.

5’ Prva opasna situacija na utakmici, ali sviran je ofsajd u kojem se našao mladi Mbappe.

1’ Počela je večerašnja utakmica u Torinu između Juventusa i Monaca.

Prvi finalista fudbalske Lige prvaka bit će poznat večeras nakon revanš utakmice polufinala.

U Torinu će se sastati aktuelni prvak Italije Juventus i Monaco.

Izabranici Massimiliana Allegrija iz prve utakmice imaju dva gola prednosti i jednom su nogom u finalu koje će se odigrati u Cardiffu 3. juna.

juve-1

Juventusu, za koji igra naš reprezentativac Miralem Pjanić ide u prilog i činjenica da dosad još nijedan tim u polufinalu Lige prvaka nije uspio nadoknaditi zaostatak od dva gola iz prve utakmice.

VEZANI TEKST >>> Pjanić večeras ulazi u historiju | Bosna i Hercegovina je ovo čekala 16 godina

Juventus je već 22 evropske utakmice zaredom neporažen na domaćem terenu, dok na drugoj strani Monaco u tri dosadašnja nastupa u polufinalima evropskih takmičenja još nije pobijedio u gostima.

liga44

Pravdu na večerašnjoj utakmici dijelit će Björn Kuipers iz Holandije, a pomoćnici će mu biti Sander van Roekel i Erwin Zeinstra.