Prekinuta dominacija Barcelone! Nakon 5 godina Real je prvak Španije!

U posljednjem 38. kolu Primera lige saznali smo i zvanično novog prvaka Španije! Real Madrid je gostovao kod ekipe Malage i slavio pobjedu rezultatom 0:2, te na taj način prekinuo petogodišnju dominaciju Barcelone i postao novi prvak.

Nije dugo trebalo da gosti povedu. U drugoj minuti je Hernandez Iscu praktički dao loptu nakon čega je Španjolac odlično proigrao Ronalda koji je zaobišao Kamenog i zabio 40. gol u sezoni.

Mogao je Ronaldo već u 34. minuti konačno pitanje pobjednika i prvaka. Isco je proigrao Benzemu, a Francuz je nabacio za Ronalda na drugoj stativi. Ono što inače zabija, Portugalac nije uspio i njegov je pokušaj Kameni odlično obranio iz neposredne blizine.

Kraljevi su svoje vodstvo udvodstručiili u 55. minuti. Ramos je nakon Kroosovog ubacivanja iz kornera glavom pogodio Kamenog, ali na odbijanac je natrčao Karim Benzema i pospremio loptu u mrežu za 2:0 i riješio pitanje prvaka.