Novi kiks Barcelone: Getafe odnio bod sa Nou Campa

Barcelona je uvezala dva neriješena rezultata u španskoj La Ligi. Nakon remija u gradskom derbiju protiv Espanyola (1:1), danas je u 23. kolu španskog prvenstva bod sa Nou Campa odnio Getafe (0:0).
Gosti na današnjem meču nisu uputili nijedan šut u okvir gola, ali je golman Guaita zato odbranio šest šuteva igrača Barce.

Barcelona je postigla pogodak u posljednjoj minuti prvog poluvremena preko Suareza, ali je on poništen zbog ofsajda.

Najbolju priliku za pogodak Barca je imala u 58. minuti kada je Coutihno sa ivice kaznenog prostora šutirao, a Guaita je čudesnom reakcijom spasio svoju mrežu.

Suarez je imao posljednju šansu na utakmici, ali je Guaita još jednom bio na visini zadatka i odbio loptu u korner.

Ranije danas Sevilla je Sarabijinim pogotkom iz 46. minute savladala Gironu.