Ibrahimović: Čuo sam kako viču ‘Želimo Zlatana’, pa sam im dao Zlatana

Foto: Agencije / Vijesti.ba Zlatan Ibrahimović (36) imao je holivudski debi za LA Galaxy u MLS-u. Ušao je 20 minuta prije kraja prvog gradskog derbija u historiji i pri vodstvu 3:1 suparnika Los Angeles FC-a.
Galaxy je odmah zatim smanjio na 2:3, da bi onda Ibrahimović u 77. minuti izjednačio sjajnim felšanim poluvolejom s preko 35 metara, kojim je prebacio golmana, te u zadnjoj minuti zabio glavom gol za veliki preokret i pobjedu 4:3.

Nakon utakmice u kojoj je Ibrahimović za samo 20 minuta bacio Kaliforniju u delirij, komentirao je debi iz snova.

“Moja historija je takva, zabijem uvijek u prvoj utakmici za novi klub. Tako da nisam htio iznevjeriti ovaj put.”

Podsjećamo, prije nego što je to uradio u prvom meču za LA Galaxy, Ibrahimović je postigao gol u prvom nastupu za Malmo, Juventus, Inter, Barcelonu, PSG i Manchester United. Jedini klubovi za koje nije zabio na premijeri su Ajax i Milan.

Reeporteri su ga pitali kako ga se dojmila publika.

“Čuo sam kako viču ‘Želimo Zlatana, Želimo Zlatana!’ Pa sam im dao Zlatana. Gurali su me naprijed, a ja sam im uzvratio,” objasnio je Ibra.