Veliki preokret Švicarske: Xhaka i Shaqiri srušili Srbiju pa pokazali simbol Albanije

Reprezentacija Švicarske je u derbiju grupe E Mundijala u Rusiji preokretom srušila selekciju Srbije.

U sudaru bh. stručnjaka Vladimira Petkovića i Mladena Krstajića pobjedu je odnio Sarajlija, a njegova selekcija slavila je sa 2:1, iako je na poluvremenu imala zaostatak.

Srbija je povela već u petoj minuti. Tadić je centrirao, a Mitrović bio najviši u skoku, poslavši loptu glavom iza leđa čuvara mreže Švicaraca.

Orlovi su dominirali u prvom dijelu i na odmor otišli s minimalnom prednošću.

U drugom dijelu sasvim drugačija slika. Igra se rasplamsala, a Švicarska je bila bolji rival.

U 54. minuti stigli su do izjednačenja. Xhaka je neodbranjivo pogodio za 1:1, a prilikom slavlja rukama pokazivao albanskog orla, što predstavlja simbol te zemlje.

Promjene rezultata nije bilo, a onda u 90. minuti Shaqiri bježi odbrani Srbije i matira Stojkovića za veliku pobjedu. I on je kao Xhaka proslavio pogodak.

Brazil i Švicarska imaju po četiri boda, Srbija tri, a Kostarika je bez bodova. U posljednjem kolu igraju Srbija i Brazil, a Švicarce čeka duel protiv otpisane Kostarike.

Izvor: Faktor