Dedić donio pobjedu Čeliku protiv Željezničara u derbiju kola

Čelik je u susretu 2. kola Premijer lige BiH na Bilinom Polju slavio protiv Željezničara s 1:0, a gol odluke je postigao Anel Dedić u 82. minuti utakmice.
Čelik je bolje ušao u utakmicu i u prvom poluvremenu su bili bolja ekipa. Na otvaranju susreta je veliku priliku imao Ševko Okić, ali je Vedran Kjosevski spasio Željezničar.

Plavi u prvom poluvremenu nisu imali značajnijih prilika. Vrijedi istači pokušaje Blagojevića i Čurjurića iz daljine, koji nisu napravili prevelike probleme Dujkoviću.

Na otvaranju drugog poluvremena prvo lijepa prilika za Čelik, koji je nakon svega dobio samo korner, a onda na drugoj strani velika šansa za Željezničar. Prvo je Rodin šutirao glavom, Dujković odbranio, a odbijenu loptu u mrežu nije uspio pospremiti Bakrač.

Igrale su obje ekipe u potpunosti otvoreno i gledali smo dobar fudbal, ali bez većih prilika. Čurjurić je u 72. minuti zaprijetio dobrim udarcem s 30-ak metara.

Odlučujući trenutak utakmice desio se u 82. minuti kada je Ševko Okić asistirao, a mrežu Kjosevskog pogodio Anel Dedić.

Željezničar je u finišu prijetio preko Zeca i Krpića, ali nije imao snage da se vrati i do kraja je ostalo 1:0.