El Clasico: Barcelona “uništila” Real na Bernabeu

Fudbaleri Barcelone plasirali su se u finale Kupa kralja nakon ubjedljive pobjede protiv ljutog rivala Real Madrida rezultatom 3:0. Dva pogotka za goste postigao je Suarez, a Varane je zatresao vlastitu mrežu.

Real je bio bolji tim u prvom poluvremenu, a Kraljevi su propustili dvije velike prilike.

Prvu u 37. minuti kada Vinicius dodaje Benzemi, a Francuz lijevom nogom šutira u dobro postalvjenog Ter Stegena.

Nekoliko trenutaka kasnije Vinicius je nakon ubacivanja Reguliona u padu s pet metara pucao preko gola.

Ono što nije uspjelo Benzemi i Vinicusu, jeste Suarezu u 50. minuti koji je donio prednost gostima. Urugvajca je pronašao Dembele.

U 69. minuti Varane je pogodio vlastitu mrežu nakon ubacivanja Dembelea.

Za potpuni debakl Reala pobrinuo se Suarez “panenkom” u 73. minuti. Prethodno je Casemiro srušio Urugvajca u šesnaestercu, a sudija bez mnogo dilema pokazao na bijelu tačku.

Barcelona će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Valencija – Betis.

Za Barcelonu je ovo bila 95. pobjeda u 241. El Clasicu. Isto toliko ima Real Madrid, dok je 51 meč velikih rivala okončan remijem.

Novi El Clasico na rasporedu je već u subotu u sklopu španskog prvenstva.