Čudo u Parizu: Manchester United nadoknadio veliki minus i izbacio PSG!

Mladi Rashford iz penala u sudijskoj nadoknadi kreirao senzaciju u osmini finala Lige prvaka

Fudbaleri Manchester Uniteda treći su tim koji je izborio četvrtfinale Lige prvaka.Crveni vragovi su među osam najboljih timova Starog koninenta prošli preko PSG-a, napravivši pravo čudo u revanšu.

Slavili su Crveni vragovi na Parku prinčeva sa 3:1 i nadoknadili poraz od 2:0 iz prvog meča.

Manchester United je poveo već u drugoj minuti nakon velike greške odbrane PSG-a koju je iskoristio Lukaku.

Slavlje gostiju nije dugo trajalo. U 12. minuti Bernat je izjednačio na 1:1 na asistenciju Mbappea.

Ipak, Crveni vragovi nisu se predavali, pa je Lukaku u 30. postigao novi gol i donio gostima prednost. Pogodak ide na dušu i Buffonu, koji je slabo reagovao i odbio loptu nakon šuta Rashforda.

U drugom dijelu opasniji je bio domaćin, ali je morao biti i znatno oprezan zbog činjenice da bi jedan gol Manchestera značio i kraj evropskih snova.

U 92. minuti dosuđen je penal za Manchester United, uz brojna negodovanja igrača PSG-a. Ipak, Skomina odluku nije mijenjao. Odgovornost je preuzeo mladi Rahsford i prevario Buffona za četvrtfinale.

Plasman u četvrtfinale ranije su izborili Ajax i Tottenham.

U drugoj večerašnjoj utakmici između Porta i Rome igrat će se produžeci.