Pjanić: Prestrogo sam dobio crveni karton, nisam išao da ga udarim

Miralem Pjanić je bio centralna figura večerašnjeg duela na Bilinom Polju između Bosne i Hercegovine i Grčke.
Najprije je u 15. minuti postigao golčinu iz slobodnog udarca, ali je u 65. minuti dobio direktan crveni karton nakon prekršaja nad Zecom.

Pjanić, koji će sigurno propustiti duel protiv Finske 8. juna a moguće i protiv Italije tri dana kasnije, je nakon meča izjavio kako je prestrogo isključen.

“Vodili smo 2:0, nažalost nismo pobijedili. Kasnije smo se malo povukli i primili ta dva gola koja se nisu smjela dogoditi. Željeli smo imati šest bodova nakon ove dvije utakmice, nažalost nismo u tom uspjeli.

Mislim da sam prestrogo dobio crveni karton, ispružio sam nogu, ali nisam išao da ga udarim. Udario sam prvo loptu, možda sam i njega zakačio, ali ga nisam htio udariti. Nadam se da ću igrati protiv Italije, to jeste da će sudija odlučiti da ovo nije bio ozbiljan faul”, rekao je Pjanić.