Briljantni Messi rezervisao Barceloni ulaznicu za finale Lige prvaka

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka ekipu Liverpoola rezultatom 3:0 i tako stekli veliku prednost uoči revanša u Engleskoj.Domaći su za nijansu bili bolji protivnik u prvom poluvremenu, a prvu opasnu priliku na susretu propustio je Lionel Messi u 14. minuti, kada je izblokiran u posljednji tren.Ipak, spasa za Redse nije bilo u 26. minuti. Jordi Alba je fenomenalno uposlio Luisa Suareza, koji se sjajno snalazi u srcu šesnaesterca i dovodi Barcelonu u vodstvo.Prvu veliku šansu gosti su propustili deset minuta prije odlaska na odmor kada je Sadio Mane pucao visoko iznad golova pa više nije bilo promjena u prvom poluvremenu.U nastavku druga slika na terenu budući da je Liverpool žestoko napao. Već na otvaranju drugog poluvremena u velikoj šansi se našao James Milner, ali je Marc-Andre ter Stegen fantastično odbranio. To je bio samo početak sjajne Ter Stegenove serije jer je u narednih 10-tak minuta prvo zaustavio opasan udarac Mohameda Salaha, a potom ponovo nesretnog Milnera.I onda je uslijedila kazna. Sjajnu akciju su izveli Katalonci, Suarez je pogodio prečku, a prvi na odbijenu loptu naletio je Messi i udvostručio prednost Barce.Osam minuta prije kraja meča vidjeli smo i potez večeri. Briljantni Messi je spektakularno izveo slobodnjak za svoj jubilarni 600. pogodak u dresu Barcelone i konačnih 3:0 na večerašnjoj utakmici.Vrijedi istaći da je Salah u 84. minuti kod rezultata 3:0 gotovo na prazan gol pogodio stativu.Revanš između Liverpoola i Barcelone igra se u utorak na Anfieldu s početkom od 21:00 sati.