Real Madrid nakon preokreta savladao Betis i preuzeo prvo mjesto od Barcelone

Gosti su iznenađujuće poveli sredinom prvog poluvremena nakon katastrofalne greške golmana Navasa, koji je poslao loptu u vlastitu mrežu.

Ipak, pred odlazak na odmor Kraljevi su poravnali rezultat. Savršeno dugu loptu poslao je Marcelo, a pratio je Ronaldo. Skočio je visoko i glavom iz blizine postigao gol za 1:1.

Napadali su Madriđani cijelo drugo poluvrijeme, ali pobjednički gol stigao je u tek 81. minuti. Kroos je poslao ubojit centaršut u šesnaesterac iz kornera, a tamo se perfektno snašao Ramos, koji mirno glavom šalje loptu u mrežu.

Vrijedi spomenuti da je tri minute prije Ramosovog gola fudbaler gostiju Piccini morao napustiti igru zbog dva žuta kartona.

Real je s novom pobjedom prestigao Barcelonu na liderskoj poziciji La Lige te sada ima dva boda više i utakmicu manje od Katalonaca. Betis je ostao na 14. mjestu.