Liga prvaka: Hat-trick Ronalda, Real jednom nogom u finalu!

Fudbaleri Reala ostvarili su pobjedu u prvom meču polufinala Lige evropskih prvaka protiv gradskog rivala Atletica.

Ronaldo je u 10. minuti načeo mrežu Atletica

Kraljevi su na Santiago Bernabeuu slavili sa 3:0, a junak pobjede je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo. Portugalac je ovim hat-trickom svom klubu vjerovatno osigurao plasman u finale elitnog evropskog takmičenja.

Domaći su u velikom gradskom derbiju u vodstvo došli u 10. minuti. Na ubacivanje Cazemira najbolje se snašao Portugalac i glavom loptu poslao u mrežu iza leđa nemoćnog golmana Oblaka. Ipak, mala mrlja je činjenica da je nekoliko sekundi ranije Ronaldo bio u nedozvoljenoj situaciji kada je loptu koaj je išla prema jemu izbio Savić.

U nastavku akcije ofsajda nije bilo i Ronaldo je postigao regularan pogodak.

Portugalac, zvanično najbolji fudbaler svijeta, u drugom poluvremenu postigao je još dva pogotka. U 73. minuti efektno je pogodio na asistenciju Benzeme, dok je hat-trick kompletirao u 86. minuti.

Ronaldo je ove sezone postigao deset golova u Ligi prvaka i ispred njega je samo Lionel Messi, koji na svom kontu ima 11 golova.

Revanš polufinala Lige prvaka između Atletica i Reala igra se 10. maja na Vicente Calderonu.