Čovjek iz drugog plana za novu Barcinu pobjedu (Video)

Barcelona je u vodstvo stigla u 23. minuti kada je Paco Alcacer iskoristio grešku defanzivaca Seville i loptu mirno poslao pored Sorije za vodstvo katalonskog kluba od 1:0.

Do poluvremena nije bilo promjene rezultata, a onda je u nastavku utakmice, tačnije u 59. minuti Pizarro postigao gol i poravnao rezultat na 1:1. Ipak, gosti su u rukama samo šest minuta imali jedan bod jer je Paco Alcacer drugim pogotkom donio pobjedu svojoj ekipi.

Nakon 11 odigranih utakmica Barcelona je vodeća na tabeli španske La Lige s osvojenim 31 bodom, četiri više od drugoplasirane Valencije, dok je Sevilla ostala na petoj poziciji sa 19 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Messi i društvo gostuju kod Leganesa, dok Sevillu očekuje domaći meč protiv Celte Vigo.