Čurjurić i Vranješ pogodili za trijumf Željezničara kod Tuzla Cityja

Nogometaši Željezničara slavili su u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju kod Tuzla Cityja rezultatom 2:0.
Plavi su prvi zaprijetili na meču nakon prvih 20 minuta u kojima se nije događalo ništa zanimljivo.

Igrala se 20. minuta kada je Veselinović dobro šutirao sa 20-ak metara, ali je Fejzić bio siguran.

Do kraja poluvremena vidjeli smo nekoliko uzbuđenja, ali Kostić i Ziljkić na jednoj, odnosno Bakrač i Rodin na drugoj strani nisu bili precizni.

Trenutak odluke desio se u 56. minuti. Pavić je ubacio sa lijeve strane, Zajmović je dodao glavom do Krpića koji spušta loptu na ivicu kaznenog prostora, a na nju natrčava Čurjurić i iz prve majstorski pogađa za 1:0.

U 65. minuti domaćin je imao priliku za izjednačenje, ali je Ziljkić iz dobre pozicije šutirao snažno, ali pravo u Kjosevskog koji je bez problema uhvatio loptu.

Samo nekoliko minuta kasnije i Crnkić je pokušao iz daljine, a Kjosevski još jednom bez problema brani.

Do kraja susreta domaćin je dominirao, ali je odbrana Plavih bila sigurna, a da se gosti u Sarajevo vrate sa nova tri boda pobrinuo se Vranješ u 90+2. minuti koji je nakon kontranapada postavio konačnih 2:0.