UŽIVO / Sjeverna Irska – Bosna i Hercegovina (0:1

40’ Sada “Zmajevi” igraju dosta opuštenije.

36’ GOOOOOOOOL BiH vodi 0:1. Duljević je fenomenalno pogodio nakon asistencije Džeke.

30’ Prva prava prilika za “Zmajeve”. Džeko je sjajno šutirao, brani golman domaćih. Pjanić je zaradio žuti karton.

29’ Šehić brani udarac Evansa iz teške pozicije.

26’ Bešić je predugo držao loptu i na kraju je otišla u gol-aut.

22’ Nastavljaju domaći sa napadima.

21’ Dalas (Dallas) je šutirao s distance, no lopta odlazi pored gola.

18’ Šehić je odbranio udarac Mekgina (McGinna) koi je probio po desnoj strani. Ćivić se žali na povredu, ukazuje mu se pomoć van terena.

16’ “Zmajevi” potpuno bezopasni, bez ijedne odigrane akcije.

14’ Igrači S. Irske imaju potpunu kontrolu nad utakmicom. Višća je pokušao ubaciti za Džeku, ali je golman domaćih sigurno uhvatio tu loptu.

10’ Žuti karton za Ćivića nakon oštrog prekršaja.

7’ Pjanić je veoma loše šutirao iz slobodnjaka.

5’ Igra se dosta brzo i agresivno, domaćini djeluju izuzetno ofanzivno.

1’ Već na samom početku odbrana naše reprezentacije je pogriješila, domaćini su tražili penal, ali igra se nastavlja.

1’ Počela je utakmica u Belfastu između Sjeverne Irske i BiH. Domaćini su prvi krenuli sa centra.

Nogometna reprezentacija BiH u okviru prvog kola novoformiranog takmičenja Lige nacija danas gostuje u Belfastu, gdje će odmjeriti snage s domaćom reprezentacijom Sjeverne Irske. Glavni sudija na utakmici bit će Čeh Pavel Kralovec.