Magična Messijeva noć: Hat-trick i dvije asistencije za novi trijumf Barcelone

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Ciutatu u Valenciji u okviru 16. kola La Lige ekipu Levantea rezultatom 5:0.
Barca je tako potvrdila dobru formu upisavši treći uzastopni trijumf u La Ligi, dok je Levante nastavio pružati promjenjive partije nakon pobjede nad Athleticom i remijem s Eibarom.

Bilo je to noć u kojoj je apsolutno dominirao Lionel Messi. Sjajni Argentinac je postigao tri gola i upisao dvije asistencije te je tako praktično bio učesnik svih pet golova Katalonaca.

Barcu je u vodstvo doveo Suarez na asistenciju Messija u 35. minuti, a potom se Argentinac i sam upisao prvi put u strijelce iskoristivši sjajno proigravanje Busquetsa.

Messi je u 47. i 60. minuti dodao još dva pogotka, a dvije minute prije kraja meča uposlio je Piquea, koji postavlja konačnih 0:5.

Vrijedi istaći da su domači utakmicu okončali s deset igrača budući da je Cabaco dobio crveni karton u 77. minuti.

Bh. reprezentativac Sanjin Prcić igrao je posljednjih 20 minuta za poraženu ekipu.

Barcelona je zadržala prvo mjesto na tabeli La Lige s tri boda prednosti u odnosu na Sevillu, dok je Levante na osmoj poziciji.