Krupa pala na Grbavici: Premijer liga BiH ima novog lidera

Premijer liga BiH od večeras ima novog lidera.

To je ekipa sarajevskog Željezničara, koja je na stadionu Grbavica rezultatom 1:0 pobijedila Krupu.

Strijelac pobjedonosnog gola za Plave bio je Ivan Lendrić u 13. minuti. Hrvatski internacionalac je do 17. gola na kontu stigao nakon asistencije Zebe.

Željezničar možda nije pružio partiju kakvu su navijači na Grbavici očekivali, ali kada se sve sabere i oduzme, ekipa Slavka Petrovića je sasvim zasluženo uknjižila 15. pobjedu u sezoni.

Gol Lendrića nije pokolebao goste, koji su u Dolini ćupova igrali dosta rasterećeno i bez pritiska.

Krupa je deset minuta nakon vodstva Želje mogla do izjednačenja. Vukotić je pokušao glavom nakon kornera, ali je Kjosevski odbranio.

Zakarić se u 36. minuti izborio za jednu loptu nakon centaršuta Stevanovića, a onda šutirao desnom, slabijom nogom preko gola gostiju.

Željo je na početku drugog dijela, u 48. minuti mogao udvostručiti vodstvo. Stevanović je centrirao, golman Krupe, Jovan Kutić, otišao u prazno, a Lendrić glavom pogodio prečku.

Koljić je u 53. minuti mogao utišati Grbavicu, ali se nije najbolje snašao nakon centaršuta Mirkovića.

Samo minut kasnije Željo je imao veliku priliku. Zakarić je topovskim udarcem uzdrmao prečku gostujućeg gola.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, kao ni promjene rezultata.

Željo sada na tabeli ima 51 bod, dva više od drugoplasiranog Zrinjskog i četiri više od trećeplasiranog Sarajeva. Upravo Sarajevo i Zrinjski sutra igraju derbi na Koševu.