VIDEO Evropska liga: Manchester United i Ajax u finalu

Manchester United i Ajax igrat će u finalu ovogodišnjeg izdanja Evropske lige u kojem će se osim za titulu boriti i za nastup u Ligi prvaka naredne sezone.

Manchester United je odigrao neriješeno protiv Celte na Old Traffordu 1:1, što je Crvenim vragovima bilo dovoljno s obzirom na pobjedu iz prvog susreta (0:1).

Fellaini je u 17. minuti doveo Manchester u vodstvo, a Celta je u 85. minuti došla do izjadnačenja i vratila nadu u prolaz. Do gola koji bi ih odveo u finale mogli su u doslovno posljednjim sekundama, ali Guidetti nije iskoristio veliku priliku. Obje ekipe su utakmicu završile sa po igračem manje, nakon kolektivnog obračuna na sredini terena.

All Goals & Highlights HD – Manchester United 1… by FootballLiveGoals

Lyon je u drugom polufinalu savladao Ajax sa nedovoljnih 3:1. U prvoj utakmici u Amsterdamu Ajax je slavio 4:1.

Holanđani su i u Francuskoj prvi poveli, golom Dolberga u 27. minuti. Lacazette sa dva brza gola u 45. minuti i sudijskoj nadoknadi preokrenuo na 2:1.

U drugom poluvremenu Lyon dolazi i do 3:1 golom Ghezzala u 81. minuti, a uz to Ajax tri minuta kasnije ostaje s igračem manje. Međutim, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

All Goals & highlights HD – Lyon 3-1 Ajax 11… by sportvideostv