Ma, kakav El Clasico: Topnici i Redsi priredili neviđen spektakl (VIDEO)

Nogometaši Arsenala i Liverpoola podijelili su bodove na Emirates stadionu u Londonu u okviru 19. kola Premiershipa odigravši neriješeno 3:3.
Prvu priliku na utakmici propustio je Firmino u 25. minuti, kada je glavom pucao kraj stative. Ipak, minut kasnije Coutinho je zakucao loptu u mrežu za vodstvo Liverpoola.
Do odlaska na odmor Redsi su imali još tri dobre prilike preko Firmina, Salaha i Manea, ali nisu imali sreće uvećati vodstvo protiv, u prvom poluvremenu, očajnog Arsenala.

Salah je već u sedmoj minuti nastavka matirao Cecha za visokih 0:2, a onda se probudio Arsenal i za samo pet minuta preokrenuo rezultat.Prvo je Sanchez smanjio vodstvo nakon udarca glavom, potom je Xhaka snažnim udarcem iznenadio Mignoleta, a onda je nakon sjajne akcije s Lacazetteom, Ozil donio potpuni proekret.

Međutim, radost Arsenalovih navijača trajala je svega 12 minuta budući da je Firmino ponovo pogodio gol Topnika i postavio konačnih 3:3.

Liverpool i Arsenal su tako nakon večerašnjeg duela zadržali četvrtu, odnosno petu poziciju na tabeli Premiershipa.