“Zmajevi” izgubili na Islandu i upropastili kvalifikacije: Baraž ostaje jedina šansa

Kada se činilo da će utakmica završiti bez golova, Finbogason je uz dosta sreće zatresao mrežu našeg gola

Reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je na gostovanju kod Islanda (0:1) u okviru 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Bila je ovo još jedna blijeda partija „Zmajeva“ koji su tek na trenutke pravili probleme dobro postavljenim Islanđanima. Mučio se bh. tim da stvori šanse, a onda je u samoj završnici došla prilika koju je propustio Ermedin Demirović.

Islanđani su imali dobru priliku u 65. minuti nakon što je pukla naša odbrana, ali Anderson nije bio precizan.

Najbolju šansu BiH je imala u 71. minuti. Rezervista Miralem Pjanić je lucidno uposlio Edina Džeku koji je promašio loptu. U 84. minuti je i Nemanja Bilbija zaprijetio, ali pokušaj glavom završio je pored gola. Dvije minute kasnije i Džeko je pokušao, ali je odbranio Runarson.

U samom finišu utakmice Islanđani su došli do gola, a lopta se odbila do Finbogasona nakon bloka i on je pospremio u mrežu našeg gola.

Jedina šansa da se domognemo Eura je baraž koji je izboren preko Lige nacija.

U okviru grupe J odigrana su još dva susreta. Portugal je deklasirao Luksemburg sa 9:0, a Slovačka je savladala Lihtenštajn rezultatom 3:0.