Valencia pobijedila Barcelonu i osvojila Kup kralja

Valencia je slavila 2:1 protiv Barcelone u finalu Kupa Kralja. Tako su Šišmiši osvojili novi trofej i uskratili Barci priliku za osvajanje dvostruke krune.
Pogotke su za Valenciju zabili Gameiro i Rodrigo za vodstvo na poluvremenu od 2:0, tek je Lionel Messi smanjio na konačnih 2:1 u 73. minuti.

Posebnu pažnju privukao je Ivan Rakitić koji je u trenutku kad je zamijenjen, u 76. minuti, svoje nezadovoljstvo iskazao tako da je nogom udario flaše za vodu.

Valencia je posljednji put Kup kralja osvojila u sezoni 2007/08. kada je polufinalu eliminisala Barcelonu i nakon toga u finalu bila bolja od Getafea.

Što se Barce tiče, večerašnji poraz pojačao je dojam o relativno neuspješnoj sezoni za katalonce i pored osvojene titule u La Ligi… Rukovodstvo kluba imalo je veće ambicije od samo jednog pehara.