Real Madrid savladao Athletic Bilbao u gostima

Fudbaleri madridskog Reala su rezultatom 2:1 slavili na gostovanju Athleticu u Bilbau i tako napravili još jedan krupan korak ka osvajanju titule.

Na početku izjednačena igra na obje strane, a većih prilika nije bilo sve do 25. minute kada je Karim Benzema doveo goste u vodstvo. Prethodno mu je asistirao Cristiano Ronaldo.

U nastavku prvog poluvremena igra je bila izjednačena, a nešto zrelije prilike je imao domaći tim, no, bez promjene rezultata. Nakon nešto više od sat vremena igre Bilbao je izjednačio. Legendarni napadač Athletica Aritz Aduriz je reagovao dobro glavom iz peterca i tako poravnao rezultat na 1:1.

No, radost domaćih navijača je trajala svega tri minute, jer je Casemiro pogodio nakon gužve u kaznenom prostoru ekipe sa San Mamesa, za vrlo važna tri boda Reala.

Gosti su ostali na prvom mjestu, sada sa pet bodova više od Barcelone.